

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 719
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.09319 | $0.93190 |
| 50 | $0.08640 | $4.32000 |
| 100 | $0.08011 | $8.01100 |
| 500 | $0.07575 | $37.87500 |
| 1000 | $0.07130 | $71.30000 |
| 3000 | $0.06944 | $208.32000 |
| 5000 | $0.06763 | $338.15000 |
| 10000 | $0.05754 | $575.40000 |
